Opracowanie projektu w służbie długiej żywotności produktu

Opracowanie projektu w służbie długiej żywotności produktu oznacza konieczność utrzymania ciągłej ewolucji. Nie możesz utrzymać swojej przewagi i pozycji, jeśli tego nie zrobisz.

Produkty telewizyjne we wszystkich fazach cyklu życia produktu

Różne branże działają w wielu fazach cyklu życia produktu jednocześnie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku telewizorów i innych gadżetów. Najbardziej udane produkty są w stanie przekroczyć tę granicę między ziejącą przepaścią konkurencji a niezbadanymi wodami głównego nurtu – podany fragment jest dziełem zespołu redakcyjnego portalu beautybelly.pl. Ponadto, nowa technologia może sprawić, że produkt stanie się przestarzały. W takich przypadkach firmy obniżają ceny lub wypadają z rynku. Konkurencja jest ostra, a baza klientów ograniczona. To właśnie tutaj przydaje się dobrze przemyślany i wykonany plan marketingowy.

Podobnie, telewizor nie jest jedynym cudem technologicznym, który padł ofiarą apatii konsumentów. Pojawienie się subskrypcyjnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix i Hulu, zmieniło krajobraz oglądania telewizji. Ponieważ oczekiwania konsumentów wciąż rosną, firmy są zmuszone do wprowadzania zmian. Niezależnie od tego, czy uda im się to w krótkim czasie, czy też nie, następna generacja telewizorów jest w przygotowaniu.

Jednak najbardziej ekscytującą częścią cyklu życia produktu jest moment, w którym firmom udaje się osiągnąć zamierzony cel. Niektóre z ciekawszych innowacji w technologii telewizyjnej stały się dostępne w ciągu ostatnich kilku lat. Należą do nich cyfrowe ramki do zdjęć, strumieniowe przesyłanie wideo oraz wielokanałowe usługi telewizyjne.

Zmodyfikowany projekt wbudowany COTS zmniejsza wsparcie cyklu życia produktu

Użycie zmodyfikowanego projektu wbudowanego COTS może zmniejszyć koszty wsparcia cyklu życia produktu i ryzyko związane z produktami komercyjnymi z półki (COTS). Zmniejszone ryzyko początkowych błędów projektowych i powtarzające się koszty utrzymania produktów COTS umożliwiają terminowe zaplanowanie projektów i efektywne spełnienie wymagań klienta. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku komputerów jednopłytkowych, które są przeznaczone do ogólnego użytku w wielu różnych aplikacjach.

Wykorzystanie zmodyfikowanego projektu wbudowanego COTS ułatwia również tworzenie projektów specyficznych dla danej aplikacji. OSS Produkty COTS są często tanie lub darmowe i pozwalają użytkownikom na ponowne wykorzystanie oprogramowania w ramach wielu projektów. Może to znacznie zmniejszyć koszty i czas potrzebny na stworzenie nowego oprogramowania.

Oprócz obniżonych kosztów, produkty OSS COTS są zaprojektowane do pracy na różnych platformach i zapewniają szybszy czas wdrożenia niż zastrzeżone produkty COTS. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko włączyć nową technologię do swoich systemów. Ponadto OSS COTS może być rozwijany przez szerokie grono użytkowników, w tym przedsiębiorstwa komercyjne i agencje rządowe.

Zastosowanie zmodyfikowanego projektu wbudowanego COTS zmniejsza również koszty i ryzyko związane z ponownym wykorzystaniem oprogramowania w wielu projektach. Produkty OSS COTS są również zazwyczaj tańsze niż produkty GOTS. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy komercyjni dostawcy wsparcia są wykorzystywani do zapewnienia wsparcia dla komponentów OSS.

Używając zmodyfikowanego projektu wbudowanego COTS, kierownicy projektów powinni rozważyć, jak zostanie on zaimplementowany w ich konkretnej sytuacji. Chociaż istnieje niższy koszt początkowy, zwiększone koszty związane z utrzymaniem, wsparciem i innowacjami mogą być znaczące. Z tego powodu wiele programów decyduje się na korzystanie z komercyjnych dostawców wsparcia. Może być również konieczne dostosowanie oprogramowania OSS COTS do konkretnej platformy lub konfiguracji. Korzyści wynikające z używania zmodyfikowanych produktów COTS będą rosły w miarę jak będą one zyskiwały na znaczeniu.

Użycie zmodyfikowanego produktu COTS może również pomóc w zmniejszeniu ryzyka związanego z błędami oryginalnego projektu. Zmniejszone ryzyko wystąpienia błędów pierwszego spinu projektowego i powtarzające się koszty związane z utrzymaniem produktów COTS umożliwiają zaplanowanie projektów na czas i sprawne spełnienie wymagań klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *