Torba plastikowa czy bawełniana na zakupy?

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić plastikową czy bawełnianą torbę na zakupy spożywcze, musisz wiedzieć, czego szukać. Kiedy szukasz torby, która pomoże chronić środowisko, będziesz chciał się upewnić, że jest ona wykonana z materiału ulegającego biodegradacji.

Torby wielokrotnego użytku wymagają 35 do 75 ponownych użyć

Używanie torby wielokrotnego użytku to świetny sposób na ratowanie planety. Torby wielokrotnego użytku są trwalsze i łatwiejsze w użyciu niż tradycyjna plastikowa odmiana. Mogą być ponownie wykorzystane do wielu wycieczek wokół bloku i mogą być prane dla szybkiego odświeżenia.

Centrum Gospodarki Okrężnej przedstawiło raport na temat zalet i wad używania toreb wielokrotnego użytku. Raport skupia się na wielkiej trójce: „reuse, reuse, and reuse”. Wymienia również trzy największe zalety toreb wielokrotnego użytku. Najważniejszą z nich jest to, że używanie toreb wielokrotnego użytku zmniejsza ilość produkowanych odpadów i redukuje ilość zużywanej energii. Ponadto zmniejsza ilość śmieci na ulicy.

Najlepszą częścią torby wielokrotnego użytku jest to, że mogą być ponownie wykorzystane do wielu wycieczek po okolicy, a nawet do innych zakupów. Są one również trwałe i mogą być naprawiane w Fix-It Clinics. Wiele osób gromadzi również kolekcję toreb wielokrotnego użytku. Istnieje nawet program recyklingu toreb wielokrotnego użytku w pracach.

Nadszedł czas, aby torba wielokrotnego użytku była kolejną wielką rzeczą. W rzeczywistości, jeśli jeszcze nie, możesz chcieć rozważyć torbę wielokrotnego użytku jako swój go-to grocery bag. W rzeczywistości Departament Zdrowia i Usług Społecznych zaleca, aby używać toreb wielokrotnego użytku w celu zmniejszenia ilości produkowanych śmieci. Chcą również, aby więcej klientów kupowało takie torby, aby zmniejszyć ilość odpadów i zachować zasoby naturalne naszej planety. W międzyczasie wielu sprzedawców decyduje się dać kupującym torby wielokrotnego użytku za darmo.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że torby wielokrotnego użytku są najlepsze dla środowiska i Twojego portfela. Departament Zdrowia i Usług Społecznych wyznaczył cel wyeliminowania jednorazowych toreb na wynos do 2030 roku. Oprócz toreb wielokrotnego użytku, sprzedawcy są zobowiązani do oferowania bezpłatnych plastikowych toreb na wynos o wartości co najmniej 5 centów oraz do recyklingu toreb papierowych. Ponadto, sprzedawcy oferujący torby wielokrotnego użytku muszą mieć pewność, że zapewniają je w najlepszej jakości. Obejmuje to 40% zawartości recyklingu postkonsumenckiego.

Bawełniane torby na bazie PCW nie ulegają biodegradacji

Jeśli nie żyjesz pod kamieniem, prawdopodobnie wiesz, że bawełniane torby stały się gorącym towarem. Wielu sprzedawców przestawiło się na te tanie, przyjazne środowisku torby. Jednak istnieją pewne wady używania toreb bawełnianych jako podstawowych.

Po pierwsze, należy zastanowić się, gdzie wykonane są torby bawełniane. Szanse są, że są one wykonane w fabrykach o niskich zarobkach, które używają taniej siły roboczej. A materiały użyte do produkcji tych pojemników nie zawsze są poddawane recyklingowi. Zamiast wyrzucać bawełnianą torbę do ogólnego kosza na śmieci, najlepiej oddać ją do centrum recyklingu tekstyliów lub banku tekstyliów.

Po drugie, musisz wziąć pod uwagę ilość energii i wody zużytej do produkcji tych toreb. Proces produkcji jest wodochłonny. Aby umieścić to w perspektywie, produkcja tylko jednego bawełnianego tote wymaga ponad 10 procent całkowitej wody zużywanej do uprawy bawełny. To bardzo dużo wody.

Wreszcie, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że PVC nie ulega biodegradacji. To petrochemik, który jest znany z tego, że trwa ponad 40 lat, a nawet może być zastąpiony przez inne substancje, takie jak silikon i guma.

Chociaż prawdą jest, że bawełniane torby na bazie PVC nie są biodegradowalne, powinieneś rozważyć użycie zamiast nich materiału biodegradowalnego. Nie jest tajemnicą, że produkcja materiałów biodegradowalnych została ostatnio poddana pewnej kontroli. Najlepszym sposobem na zapewnienie, że Twój bawełniany pojemnik zostanie poddany recyklingowi jest zakup markowego produktu zamiast używania niemarkowej opcji. W rzeczywistości możesz zdecydować się na to, kiedy otrzymasz swoją torbę, lub grzecznie poprosić markę o wprowadzenie tej zmiany.

Najlepszym sposobem na ustalenie, czy Twoja bawełniana torba jest biodegradowalna czy nie, jest zapytanie sprzedawcy. Jeśli nie potrafi on odpowiedzieć na Twoje pytania lub odmawia udzielenia informacji, być może będziesz musiał rozważyć inne opcje. W końcu jednak, prawdopodobnie skończysz używając najbardziej wydajnej i przyjaznej środowisku torby dla swoich potrzeb. Poświęć więc czas na podjęcie samodzielnej decyzji, a na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze!

Tkane torby polipropylenowe mają nieco inny wpływ na środowisko

Tkane torby PP są przyjazne dla środowiska, trwałe i wszechstronne. Są idealne dla wszystkich Twoich potrzeb przemysłowych. Są mocne, elastyczne i odporne na ciepło. Są wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Są one dostępne online dla zakupów masowych. Możesz znaleźć wiele zastosowań dla worków tkanych PP, w tym w szerokim zakresie zastosowań w inżynierii lądowej.

Torba tkana z PP może pomóc chronić nieruchomości nadbrzeżne przed sztormami, prądami powietrznymi i erozją. Może być również stosowany do ochrony zboczy przed uszkodzeniami, do stabilizacji przepływu wody w strumieniach i kanałach oraz do wzmacniania gleby. Ponadto może być wykorzystywana do ochrony śladów kopalnych hominidów.

Worki tkane z PP są lekkie, ale wystarczająco mocne, aby wytrzymać duże ciężary bez rozdarcia. Są odporne na wysoką temperaturę i na działanie substancji chemicznych, takich jak aldehydy, estry i ketony.

Produkcja toreb tkanych z PP jest przyjazna dla środowiska, ponieważ proces produkcji angażuje mniej zasobów naturalnych niż inne materiały opakowaniowe. Polipropylen jest również jednym z najlżejszych komercyjnych tworzyw sztucznych, wymagającym mniej niż jednej trzeciej żywicy niż inne tworzywa sztuczne.

Dużą zaletą torebek tkanych z PP jest również możliwość ich recyklingu, gdyż mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Z kolei torby papierowe nie nadają się do wielokrotnego użytku, a do ich produkcji potrzeba bardzo dużo wody i paliwa. Torby papierowe emitują również wiele zanieczyszczeń do powietrza.

Torby wielokrotnego użytku to także świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Zakup pięciu toreb wielokrotnego użytku może zastąpić pięćdziesiąt tradycyjnych toreb plastikowych. Niektóre sklepy oferują nawet zachęty dla konsumentów, którzy używają toreb wielokrotnego użytku.

Torby z włókniny polipropylenowej to również świetny wybór. Są one wykonane z przetworzonych plastikowych nici. Są trwałe i występują w różnych kolorach i stylach. Często są używane do toreb na zakupy, ponieważ są łatwe do czyszczenia. Nadają się do recyklingu i ulegają biodegradacji, więc są świetnym wyborem dla świadomych ekologicznie konsumentów.

Ponowne wykorzystanie toreb FIBC to także świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Wiele sklepów oferuje darmowe torby zastępcze dla klientów, którzy kupują torby wielokrotnego użytku. Pomagają one również zmniejszyć ślad węglowy, ponieważ ponowne użycie tych toreb jest bardziej przyjazne dla środowiska.

Ich produkcja jest mniej emisyjna

Niezależnie od tego, czy robisz zakupy spożywcze, jesteś studentem czy po prostu osobą, która lubi nosić swoje rzeczy, torby na zakupy są ważną częścią naszego życia. Istnieje jednak duża różnica między torbami plastikowymi a bawełnianymi, jeśli chodzi o ich wpływ na środowisko. Obie mają duży wpływ na środowisko, ale można je ponownie wykorzystać, aby zminimalizować ich wpływ.

Podczas gdy plastik ma najmniejszy ślad ekologiczny z nich dwóch, nie może być ponownie wykorzystany tak często jak papier czy bawełna. Jednak nadal można zmniejszyć swój wpływ na środowisko, używając tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu lub toreb spożywczych wielokrotnego użytku.

Bawełna jest rośliną pochłaniającą wodę, uprawianą zazwyczaj na półpustynnych terenach. Jej produkcja wymaga ogromnych ilości wody, a także dużych ilości pestycydów i nawozów. Uprawa bawełny została powiązana z degradacją wody i wysychaniem rzek. Fundacja Environmental Justice skrytykowała stosowanie pestycydów w uprawie bawełny.

Innym problemem z bawełną jest to, że wymaga ona dużych ilości energii do produkcji. Maszyny napędzane węglem topią składniki i przędzą je w plastikowe arkusze. Ropa i gaz są również wydobywane z ziemi poprzez szczelinowanie. Fracking polega na poziomym wierceniu i wstrzykiwaniu chemikaliów, piasku i wody do warstwy skalnej. W ten sposób skały są rozbijane i uwalniany jest gaz ziemny.

Tworzywa sztuczne są bardziej wydajne pod względem wykorzystania zasobów niż bawełna i dlatego mają mniejszy ślad ekologiczny. Jeśli jednak chcesz zmniejszyć swój wpływ na środowisko, powinieneś wybierać torby wykonane z materiałów, które podlegają recyklingowi lub mają wyższy wynik w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Jeśli chcesz zminimalizować wpływ toreb na zakupy na środowisko, szukaj takich wykonanych z plastiku pochodzącego z recyklingu lub z bawełny organicznej. Tego typu torby mają niskie zużycie pestycydów i zużywają mniej ziemi i wody.

W badaniu przeprowadzonym w 2011 roku w Wielkiej Brytanii i Danii porównano ślad środowiskowy toreb wykonanych z polietylenu, włókniny polipropylenowej, LDPE i papieru. Stwierdzono, że torby z HDPE mają najniższy ślad węglowy i najniższą emisję kwaśnych deszczy. Torby LDPE i papier miały wyższy ślad węglowy. Stwierdzono również, że plastikowe torby wielokrotnego użytku miały niższe emisje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *