Czy płyny do higieny rąk są przyjazne dla środowiska?

Pomimo swojej popularności, niektóre płyny do higieny rąk nie są przyjazne dla środowiska. W rzeczywistości mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Te środki odkażające zawierają substancje chemiczne, które mogą zanieczyścić Twoją skórę i Twoje zdrowie. Na szczęście istnieje wiele alternatywnych rozwiązań, które są dostępne dla Ciebie.

Zawartość alkoholu

W Stanach Zjednoczonych dostępnych jest kilka różnych środków do higieny rąk na bazie alkoholu. Występują one w postaci płynnej, piankowej i żelowej. Produkty te zabijają bakterie i wirusy. Są one często bardziej skuteczne niż mydło i woda, ponieważ mogą zabić zarazki znacznie szybciej.

Alkohol jest stosowany w środkach do dezynfekcji rąk ze względu na jego zdolność do rozbijania zewnętrznej powłoki wirusów i bakterii. Działa on również w celu zakłócenia interakcji supramolekularnych – informacja ta pochodzi bezpośrednio od autora portalu urodawdomu.pl. Oznacza to, że przerywa wiązania między cząsteczkami, które utrzymują razem dwuwarstwy lipidowe wokół wirusów otoczkowych.

Udowodniono, że etanol, czyli izopropanol, jest skutecznym środkiem dezynfekującym. Jest on również biopochodny i nadaje się do recyklingu, więc jest przyjazny dla środowiska. Wiele firm twierdzi, że używa zasobów odnawialnych do wytwarzania swoich produktów. Ale nadal ważne jest, aby wybierać mądrze.

Zawartość alkoholu w płynach do dezynfekcji rąk powinna wynosić co najmniej 60 procent. Wyższe stężenie alkoholu jest lepsze w zabijaniu bakterii i wirusów. Ważne jest również, aby wybierać płyny do dezynfekcji rąk, które nie mają barwników ani substancji zapachowych.

Płyny do odkażania rąk są bardzo modne. Wiele osób, zwłaszcza pracowników biurowych, używa ich codziennie. Są one uważane za ekologiczne, ponieważ są wykonane z naturalnych składników i nie są zanieczyszczone barwnikami i substancjami zapachowymi. Istnieje jednak kilka obaw dotyczących środków odkażających do rąk na bazie alkoholu. Niektóre osoby, zwłaszcza dzieci, zostały nimi zatrute. FDA bada, czy w niektórych produktach obecny jest metanol. CDC zaleca używanie środków do odkażania rąk, które zawierają co najmniej 60 procent alkoholu.

Ważne jest również, aby wybrać środki do odkażania rąk, które zawierają glicerol. Gliceryna pomaga złagodzić wysuszające działanie alkoholu. Pomaga również nawilżyć skórę.

Środki do odkażania rąk na bazie alkoholu stały się powszechne w wielu miejscach. Jednak zostały one również powiązane z niektórymi zgonami.

Środki odkażające na bazie PAA

Podchloryn sodu jest jednym z najbardziej powszechnych związków stosowanych jako środek do odkażania rąk. Nie pieni się i jest uważany za skuteczny w walce z wieloma zarazkami. Jednak przed użyciem musi być dokładnie oczyszczony.

Kwas nadoctowy jest bezbarwną cieczą o ostrym zapachu. Jest silnym utleniaczem, który rozkłada się do nadtlenku wodoru. Wykazano, że jest skuteczny w zwalczaniu biofilmów, ale dopiero od niedawna jest wykorzystywany w zastosowaniach spożywczych. Jest stosunkowo stabilny w stężeniach od 100 do 200 ppm.

PAA jest środkiem czyszczącym o silnym zapachu, który jest skuteczny wobec wielu bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych. Jest również bardzo skuteczny w zwalczaniu zarodników i biofilmów. Kilka komercyjnych produktów PAA zawiera kwas octowy i nadtlenek wodoru.

Szereg komercyjnych produktów PAA jest dostępnych w postaci sprayów, płukanek i chusteczek. Mogą one zawierać inne substancje pomocnicze, takie jak humektanty, aby złagodzić suchość skóry związaną z produktami na bazie alkoholu. Są one również skuteczne wobec wirusów nielipofilnych. Są również powszechnie stosowane w warunkach szpitalnych jako substytut mydła.

Kwas nadoctowy jest stosowany jako środek przeciwdrobnoustrojowy zarówno w produktach spłukiwanych, jak i niespłukiwanych. Ma niską korozyjność, co czyni go dobrym wyborem do stosowania na powierzchniach spożywczych.

Jednak PAA stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, jeśli jest stosowany na skórze przez dłuższy czas. Jest on również wysoce toksyczny. Jeśli po użyciu środka do dezynfekcji rąk zawierającego metanol wystąpią u Ciebie drgawki lub inne działania niepożądane, skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) opracowała listę aktywnych składników antyseptycznych, które mogą być stosowane jako płukanki, rozpylane na powierzchniach lub używane jako środki do higieny rąk. Lista ta jest przydatna przy wyborze środków antyseptycznych do stosowania w szpitalach i innych miejscach opieki zdrowotnej.

Środki do odkażania rąk Artnaturals

Na początku tego roku Food and Drug Administration (FDA) wydała ostrzeżenie dla konsumentów, aby przestali używać Artnaturals Hand Sanitizer. Agencja powiedziała, że produkt zawierał niedopuszczalne poziomy benzenu, czynnika rakotwórczego, i innych zanieczyszczeń.

Według FDA, środki do odkażania rąk powinny zawierać co najmniej 60 procent alkoholu etylowego. Substancja ta pochodzi z roślin takich jak trzcina cukrowa i kukurydza. Jest to powszechny składnik komercyjnych środków odkażających do rąk.

FDA wymieniła szereg środków do odkażania rąk firmy ArtNaturals jako zanieczyszczonych benzenem i innymi zanieczyszczeniami. Agencja nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

FDA nie powiedziała, czy ArtNaturals była świadoma narażenia na benzen. FDA ostrzegła konsumentów, aby nie używali produktu bez informacji producenta.

Według National Institute for Occupational Safety and Health, benzen jest znanym czynnikiem rakotwórczym, który może powodować problemy zdrowotne poprzez wdychanie. Może również powodować szkody poprzez wchłanianie przez skórę.

FDA wydała wycofanie sanityzatorów do rąk ArtNaturals w kwietniu po tym, jak firma odkryła niedopuszczalne poziomy benzenu w swoim produkcie. Produkt zawierał 16,1 części na milion (ppm) benzenu.

Tymczasowy limit FDA dla środków odkażających do rąk wynosi dwie części na milion. Jest to nielegalne dla producenta, aby świadomie umieścić benzen w sanitizerze do rąk, więc FDA zaleciła konsumentom zaprzestanie używania produktu.

W oświadczeniu komisarz FDA Scott Gottlieb powiedział, że „nie ma dobrego powodu, aby używać produktu, który został skażony chemikaliami powodującymi raka.” Wezwał do lepszej kontroli jakości i niezależnych testów środków do odkażania rąk.

Yale’s Environmental Health & Safety Department powiadomił społeczność szkolną o wykryciu benzenu. Poprosili społeczność o natychmiastowe pozbycie się środków do odkażania rąk.

PAUME hand sanitizer

Niezależnie od tego, czy szukasz ekologicznego środka do dezynfekcji rąk wolnego od okrucieństwa, czy po prostu chcesz mieć przyjemnie pachnący produkt, który jest dobry dla Twojego ciała, PAUME ma go w swojej ofercie. Firma jest oddana środowisku i angażuje się w usuwanie plastiku z oceanów. Oferują również program subskrypcyjny na odkażacz do rąk.

Płyn do higieny rąk PAUME jest wykonany na bazie roślinnych emolientów, co oznacza, że składniki są lepsze dla Twojego ciała i środowiska. Zauważysz również, że produkt ma naturalny zapach, a składniki są czyste. Jest on również wykonany z mieszanką czterech olejków eterycznych, które pomagają zamaskować zapach alkoholu.

Za każdą sprzedaną sztukę Paume usuwa ze środowiska jedną sztukę plastiku. Używają materiałów biodegradowalnych, plastiku nadającego się do recyklingu i torebek do ponownego napełniania. Dzięki temu zmniejsza się zapotrzebowanie na jednorazowe plastikowe butelki, co oznacza, że zużywa się mniej plastiku i mniej odpadów trafia na wysypiska.

Firma stawia sobie za cel osiągnięcie w 2023 roku statusu firmy neutralnej wobec plastiku. Współpracują z firmą rePurpose Global, która zajmuje się recyklingiem plastiku i usuwa go z oceanów.

Paume używa również butelek wielokrotnego napełniania. Każda butelka do ponownego napełniania zużywa do 60% mniej plastiku niż butelka. Jest też trwalsza, co oznacza mniejsze zapotrzebowanie na nowe butelki.

Firma oferuje również wegański środek odkażający, który jest wolny od syntetycznych substancji zapachowych. Jest wykonany z proszku aloesowego i innych olejków eterycznych.

Firma sprzedaje również torebki z wylewką do ponownego napełniania. Te torebki są wypełnione środkiem do dezynfekcji rąk, co oznacza, że otrzymujesz więcej produktu za swoje pieniądze. Są one również dostępne w kolorze różowym, co oznacza, że zużywają mniej plastiku niż butelka.

PAUME oferuje również podróżny zestaw do sanityzacji. Obejmuje to butelkę podróżną, torbę do uzupełniania i pompkę. Butelka podróżna jest wykonana w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, co oznacza, że jest przyjazna dla środowiska i zmniejsza ilość odpadów plastikowych.

Emterra Hand Sanitizer

Niezależnie od tego, czy chcesz chronić swoją rodzinę przed COVID-19, czy po prostu chcesz mieć pewność, że mycie rąk jest zdrowe, warto rozważyć użycie przyjaznego dla środowiska płynu do mycia rąk. Emterra Hand Sanitizer to bezpieczny antybakteryjny środek do dezynfekcji skóry, który spełnia surowe wytyczne Health Canada. Jest produkowany w Hamilton, Ontario, przy użyciu zregenerowanych napojów i alkoholu etylowego. Dostępny jest w kilku rozmiarach. To także świetna opcja dla osób o wrażliwej skórze.

Alkohol jest częstym składnikiem komercyjnych środków do odkażania rąk. Jest to środek przeciwbakteryjny, który dezynfekuje bez wysuszania skóry. Ponadto, jest on zwykle łączony z nadtlenkiem wodoru jako środek nawilżający. Centrum Kontroli Chorób zaleca, aby środki do odkażania rąk zawierały co najmniej 60 procent alkoholu.

Jednak środki odkażające do rąk na bazie alkoholu nie są bezpieczne dla ludzi i mogą powodować podrażnienia skóry. Mogą one również powodować presję selekcyjną dla szczepów odpornych. Dlatego warto poszukać naturalnego środka do higieny rąk, który zawiera takie składniki jak aloes, lawenda i eukaliptus.

Mikrobiologiczne biosurfaktanty pochodzą od mikrobów, które wykorzystują odnawialne materiały odpadowe do produkcji związków o właściwościach przeciwbakteryjnych, detergentowych i zwilżających. Są również nietoksyczne i biodegradowalne.

Mikrobiologiczne biosurfaktanty są konkurencyjne w stosunku do chemicznych środków powierzchniowo czynnych. Posiadają również biokompatybilność ze skórą. Ponadto mają właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Ekonomiczna produkcja biosurfaktantów będzie ważnym czynnikiem zrównoważonego rozwoju.

Emterra Hand Sanitizer jest wykonany w 80 procentach z alkoholu etylowego. Zawiera również glicerol jako humektant. Jest dostępny w rozmiarach osobistych i dużych objętościowych. Jest również wykonany z aloesu, który jest naturalnym humektantem. Aloes jest również znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwwirusowych. Zawiera aloinę, kluczowy związek, który hamuje replikację wirusów.

Emterra to firma świadcząca zintegrowane usługi z zakresu gospodarki cyrkularnej. Działa w Saskatchewan, Michigan i Ontario. Oferują usługi recyklingu i zarządzania odpadami. Przekazują również część swojej produkcji na rzecz godnych organizacji w Michigan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *