Wycinka drzew na własnej działce – kiedy można wycinać drzewa?

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować dom na działce, czy po prostu potrzebujesz ściąć drzewo, istnieją pewne zasady i przepisy, których musisz przestrzegać. W tym artykule przyjrzymy się temu, co należy zrobić, w tym jak uzyskać pozwolenie na wycięcie drzew i kiedy właściwie można to zrobić.

Uzyskaj pozwolenie

Uzyskanie pozwolenia na wycięcie drzew na własnej działce nie jest łatwe. Jeśli myślisz o wycięciu drzewa na własnej posesji, najlepiej sprawdź w lokalnym wydziale zagospodarowania przestrzennego, aby uzyskać więcej informacji. Możesz również sprawdzić w lokalnym wydziale leśnym.

Ogólną zasadą jest, że aby legalnie usunąć drzewo, musisz uzyskać pozwolenie od właściciela nieruchomości. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy drzewo znajduje się na terenie publicznego parku lub lasu. Poza oczywistym powodem, możesz zostać poproszony o zapłacenie za ten przywilej. W zależności od gminy, możesz być zmuszony zapłacić tysiąc dolarów lub więcej za usunięcie drzewa, które nie jest już mile widziane w Twojej okolicy.

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie pozwolenia na wycięcie drzew na własnej działce, a także kilka innych opcji. Możesz uzyskać pozwolenie, zadzwonić do lokalnego wydziału leśnego lub przesłać zdjęcie drzewa, które chcesz usunąć. Możesz też poprosić arborystę, aby doradził Ci w kwestii legalności Twoich planów – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu sports4fun.pl. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości, być może będziesz mógł uzyskać pozwolenie na wycięcie drzew na swojej posesji na podstawie ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.

Oprócz uzyskania pozwolenia na wycięcie drzew na własnej działce, możesz również chcieć zapytać sąsiadów, czy są świadomi Twoich planów. Mogą oni być niezadowoleni z Twoich planów wycinki drzew i możesz chcieć podjąć wysiłek, aby zminimalizować szkody, które możesz wyrządzić. Mogą również być w stanie pozwać Cię za wartość odtworzeniową drzewa, która może sięgać tysięcy.

Uzyskanie pozwolenia na wycięcie drzew na swojej działce może wydawać się bólem, ale naprawdę nie jest to wszystko takie złe. Może to być tylko kwestia kilku minut badań i kilku szybkich telefonów do odpowiednich wydziałów. Może to być również najlepszy sposób, aby chronić drzewa, które kochasz najbardziej.

Środki ostrożności przed ścięciem drzewa

Używanie piły łańcuchowej do ścięcia drzewa jest ryzykowne. Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty. Uchroni Cię to przed potencjalnym upadkiem z drzewa i zapewni bezpieczeństwo. Może być również konieczne uzyskanie zezwolenia od władz miasta. Jest też kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz.

Jeśli masz szczęście posiadać drzewo, musisz wiedzieć, jak właściwie o nie dbać. Na początek unikaj przycinania gałęzi, które rosną pod kątem. Najlepszy czas na przycinanie drzewa to miesiące letnie, kiedy nie wieje wiatr. Upewnij się również, że prawidłowo pozbywasz się opadłych gałęzi. Na koniec upewnij się, że masz dobry zapas wody. Nie chcesz przecież utopić się w tym procesie!

Przy okazji warto skontaktować się z lokalnym zakładem energetycznym i zapytać o wytyczne dotyczące pielęgnacji drzew. Jest to szczególnie ważne, jeśli drzewa znajdują się w pobliżu linii energetycznych. Należy również zwracać uwagę na pogodę. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym jest dużo deszczu lub zimno, możesz chcieć odłożyć przycinanie do wiosny.

Wreszcie, będziesz chciał nosić kask, okulary ochronne i odzież. Najlepszym czasem na przycinanie drzew są miesiące letnie, kiedy słońce jest wysoko na niebie. Jeśli zdecydujesz się przyciąć drzewo w zimie, powinieneś nosić ciepłą odzież, aby zapobiec gniciu gałęzi. Możesz również rozważyć zainstalowanie ogrodzenia wokół drzewa. Zapewni to bezpieczeństwo Tobie i osobom, które mogą przechodzić obok.

Nie możesz mieć zbyt wielu drzew na swoim podwórku. Choć możesz myśleć, że drzewo jest dobrym źródłem cienia, może ono w rzeczywistości uszkodzić rośliny krajobrazowe. Może być również konieczne uzyskanie pozwolenia od władz miasta na usunięcie drzewa. Możesz również rozważyć skorzystanie z usług profesjonalisty, który wykona tę pracę za Ciebie. Warto również zastanowić się nad posiadaniem planu przed rozpoczęciem prac. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz do czynienia z drzewem, które planujesz ściąć.

Przepisy dotyczące usuwania drzew na terenie prywatnym

W zależności od gminy, usuwanie drzew na terenie prywatnym może, ale nie musi być regulowane. Często gminy regulują stan zdrowia i wielkość drzew, zanim pozwolą na ich usunięcie. Osoby, które naruszają te przepisy, mogą spotkać się z grzywnami lub zarzutami cywilnymi.

Miasto Oyster Bay było pierwszym miastem na Long Island, które wprowadziło przepisy dotyczące ochrony drzew. W 2007 roku miasto zastąpiło stare rozporządzenie rozporządzeniem, które chroni drzewa na prywatnych posesjach.

Nowe przepisy mają na celu zastąpienie drzew, które zostały usunięte. Jeśli drzewo zostanie usunięte, właściciel musi posadzić nowe, które ma taką samą średnicę i kaliber jak to, które zostało usunięte. Ważne jest również, aby posadzić drzewo wystarczająco daleko od chodników.

Ponadto istnieją nowe przepisy, które podkreślają zachowanie dużych, zdrowych drzew podczas budowy. Przepisy te wchodzą w życie 12 października 2022 roku.

Miasto Baltimore wymaga zezwoleń na usunięcie drzew. Urzędnik Budowlany dokona przeglądu wszystkich wniosków. Urzędnik Budowlany powiadomi wnioskodawcę o wszelkich decyzjach lub powodach odmowy. Wnioskodawca o pozwolenie musi również podpisać umowę o zgodności. Umowa ta wymaga od wnioskodawcy uiszczenia opłaty i zapewnienia ubezpieczenia od odpowiedzialności.

Miasto Hartford nie może również usuwać drzew na terenie prywatnym. Wynika to z faktu, że zabijanie drzew przy ulicy jest nielegalne. Powoduje to również zamieszanie, ponieważ trudno jest określić, kto jest właścicielem drzewa, które przekracza linię własności. Miasto posiada rozporządzenie dotyczące widoczności, które zabrania drzewom o wysokości większej niż 10 stóp w pobliżu skrzyżowań.

Miasto Dover promuje wzrost drzew w sektorze miejskim. Nie posiada ono żadnych specjalnych zasad dotyczących usuwania drzew na terenie prywatnym. Jednak właściciele domów w obszarach wrażliwych ekologicznie, w tym na terenach podmokłych na Staten Island i Lighthouse Hill na Staten Island, muszą uzyskać zezwolenie miasta przed usunięciem zdrowych drzew.

Miasto San Jose również wymaga zezwoleń na usuwanie niektórych rodzajów drzew. Drzewa te muszą mieć dziewięć cali lub większą średnicę. Wnioskodawca musi również dostarczyć list od certyfikowanego arborysty.

Środki ostrożności przy ścinaniu drzew bez zezwolenia

Niezależnie od tego, czy usuwasz drzewo we własnym ogrodzie, czy planujesz ściąć drzewo na swojej posesji, powinieneś przestrzegać pewnych środków ostrożności. Ważne jest, aby upewnić się, że masz wszystkie prawidłowe zezwolenia prawne przed rozpoczęciem. Może być również konieczne zatrudnienie profesjonalnego arborysty, który pomoże w usunięciu drzewa. Będzie on znał najlepszy sposób na bezpieczne usunięcie drzewa z Twojej nieruchomości.

W wielu miastach obowiązują przepisy wymagające uzyskania zezwolenia na usunięcie drzewa. Zasady te są różne dla każdego miasta. Na przykład miasto San Jose wymaga zezwolenia, jeśli chcesz usunąć drzewo, które znajduje się dwie stopy nad ziemią. Drzewa, które mają trzy stopy lub więcej mogą wymagać zezwolenia. Drzewa o średnicy ponad pięćdziesięciu sześciu cali również mogą wymagać zezwolenia. Inne rodzaje drzew, które mogą wymagać zezwolenia to dęby, drzewa iglaste i drzewa zabytkowe. Zezwolenie będzie również potrzebne, jeśli chcesz usunąć drzewa znajdujące się w strefie kwarantanny Asian Long-Horned Beetle.

Przystępując do wycinki drzew na własnej posesji należy upewnić się, że nie wycinamy drzew w pobliżu strumienia, jeziora lub wody. Ponadto należy unikać wycinania drzew w pobliżu terenów rekreacyjnych i zawsze informować kogoś, gdzie się wybieramy. Jeśli planujesz ścinać drzewa, powinieneś również upewnić się, że ubierasz się odpowiednio do warunków pogodowych. Należy również zabrać ze sobą zapasy, takie jak liny i plandeki.

Jeśli mieszkasz w stanie Kalifornia, będziesz potrzebował pozwolenia przed usunięciem drzewa cyprysowego. Jeśli drzewo znajduje się na nieruchomości należącej do państwa, potrzebna jest również dzierżawa państwowa. Ponadto będziesz potrzebował zezwolenia, jeśli chcesz usunąć drzewo dębowe.

Jeśli mieszkasz w mieście San Jose, musisz mieć również pozwolenie na wycięcie drzew, których średnica wynosi dziewięć cali. W Oakland będziesz potrzebował pozwolenia na wycięcie dębu, a na wycięcie drzewa o obwodzie pięćdziesięciu sześciu cali musisz mieć pozwolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *